Saxonia

Kontakt

ul. Pomorska 571, 92-735 Łódź

Wesele last minute – czy warto je organizować?

Wydaje się, że zarówno ślub jak i wesele zazwyczaj wymagają przygotowań nawet 2 lata wcześniej – należy przecież zarezerwować salę, kamerzystę i inne usługi, a najlepsi usługodawcy mają dość odległe dostępne terminy.

Pandemia COVID-19 nauczyła nas wszystkich, że nie warto planować tak odległych wydarzeń, bo może się okazać, że nie będziemy w stanie przeżyć tego dnia w planowanym terminie.

Niektóre pary decydują się na organizacje wesela parę miesięcy przed wydarzeniem. Jak podejść do organizacji wesela? Czy jest to mniej czy bardziej stresujące niż wesele planowane z dużym wyprzedzeniem? Zapewne dla niektórych osób wydaje się to niemożliwe, jednak chcemy obalić ten mit.

Poniżej znajdziecie Państwo kilka rad jak zorganizować wesele na ostatnią chwilę.

  1. Sala weselna, zespół/DJ – nie rezygnuj z telefonu do najbardziej pożądanych usługodawców, może okazać się, że ktoś zrezygnował z terminu bądź akurat ten termin jest wolny. Rozważ również organizację przyjęcia w tygodniu, w ostatnich czasach śluby w piątki to nic nadzwyczajnego! W przypadku mniej hucznej imprezy sprawdzą się nawet pozostałe dni tygodnia.
  2. Suknia ślubna – zwykle suknię ślubną należy zamówić pół roku przed ślubem. Zostało Ci mniej czasu? Rozważ wypożyczenie sukni – pamiętaj, że założysz ją tylko raz, w związku z tym może być to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale też będzie to przyjazne dla środowiska.
  3. Fryzjer i kosmetyczka – zastanów się czy któraś z Twoich znajomych nie zajmuje się kosmetyką i fryzjerstwem – na pewno pomoże Ci przygotować się na ten najważniejszy dzień w życiu. Nie masz takich znajomych? Warto sprawdzić strony www.booksy.com i www.olx.pl. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tam usługodawców z wolnymi terminami.
  4. Zaproszenia i winietki – jeśli dysponujecie czasem, możecie przygotować je sami. Jeśli nie, warto zamówić gotowe szablony, których realizacja nie potrwa długo.
  5. Obrączki – zwykle na spersonalizowane obrączki czeka się 2-5 tygodni, w związku z tym pamiętajcie, aby załatwić to odpowiednio wcześnie. Za mało czasu? Proponujemy zakup gotowych obrączek, które później można spersonalizować.
  6. Dekoracje – sposobów na wykonanie jest wiele, jeśli nie uda znaleźć się dekoratorki, warto samemu wykonać dekoracje. Pamiętaj, że niektóre sale mogą zapewnić dekorację Sali, a w przypadku dekoracji Kościoła warto dogadać się z parą młodą, która ma ślub przed Wami lub po Was.
  7. Kwiaty – można zamówić je z lokalnej kwiaciarni, nawet kilka dni przed imprezą.
  8. Tort – warto zamówić go ok. 4 miesiące przed ślubem. Jeśli nie macie tyle czasu, warto dogadać się z salą weselą, w której organizujecie wesele. Większość z nich ma w swojej ofercie tort, co dla Was oznacza mniej spraw do załatwienia.

Uważacie, że lista rzeczy o których należy pamiętać jest za długa? Możecie skorzystać z usług Wedding Plannera, który pomoże zorganizować wesele marzeń.

Chcesz zorganizwać wesele last minute w Łodzi?
Zapraszamy do kontaktu