Saxonia

Kontakt

ul. Pomorska 571, Łódź

Nie tylko sala weselna

sala weselna

Przygotowania wielu par do wesela koncentrują się wyłącznie na jedzeniu, muzyce i wystroju sali weselnej. Nie należy jednak zapominać o innych elementach, które na pewno będą podlegać ocenie gości. Na co państwo młodzi powinni zwrócić uwagę i o czym pamiętać?

Czystość sali weselnej, toalet i otoczenia

Jak w każdym miejscu publicznym czystość i estetyka z pewnością zostanie zauważona. Dotyczy to nie tylko sali, w której podawane jest jedzenie, ale również sali tanecznej, jeśli pomieszczenia są dwa. Dotyczy to także, a może przede wszystkim toalet – jest wysoce prawdopodobne, że w tym pomieszczeniu zagości każdy uczestnik wesela.

O czystość w toalecie obsługa sali powinna zadbać nie tylko przed uroczystością, ale również w jej trakcie, a para młoda powinna uzgodnić, czy toaleta będzie sprzątana na bieżąco. Rozbawione towarzystwo weselne najczęściej nie zwraca uwagi na szczegóły, a zachlapana umywalka i rozmoczone mydło nie zostaną zapamiętane dobrze.

młoda paraWyposażenie awaryjne

Elementem dbałości o zaproszonych jest zapewnienie im pomocy w sytuacji awaryjnej. Dobrze, jeśli państwo młodzi lub właściciele sali weselnej pomyślą o tym, by w łatwo dostępnym, ale pozostającym na uboczu miejscu (np. na stoliku w toalecie) znalazły się przedmioty, których goście mogą potrzebować. Podpisane, że są do użytku dla gości, zapewnią im luksus nieprzejmowania się, jeśli podrą się rajstopy lub tancerz podepcze w tańcu. Powinny to być:

  • bezbarwny lakier do paznokci dla pań, którym oczko w pończosze może zepsuć całą radość z zabawy – stary, ale sprawdzony sposób na zatrzymanie lecącego oczka,
  • rajstopy dla pań, które nie zdołają uratować pończochy poprzez przylakierowanie dziury,
  • igła i nitki w kilku podstawowych kolorach – urwane guziki, odprute rękawy i pęknięte suknie lub spodnie wcale nie są taką rzadkością na weselach,
  • bezbarwna pasta i szczotka do butów – przyda się, jeśli tancerze są zapamiętali, lecz brakuje im umiejętności,
  • środki higienicznie dla kobiet, nawilżane chusteczki higieniczne, bibułki matujące do twarzy, antyperspirant, niteczka do zębów – komfort higieniczny i zadbany wygląd jest podstawą dobrej zabawy,
  • odplamiacz – zastosowany bezpośrednio po zaplamieniu może uratować ubranie,
  • suszarka do włosów – szybko wysuszy spraną plamę lub spoconą głowę,
  • tabletki przeciwbólowe – o lepiej wyposażonej apteczce trzeba pamiętać przy omawianiu wynajęcia sali.

Pokoje hotelowe

Sala weselna, w której bawią się Państwo młodzi i ich goście, to główne pomieszczenie każdego wesela. Nadchodzi jednak czas na odpoczynek i wówczas nie ma to, jak udać się do wygodnego pokoju. Można w nim odpocząć w trakcie zabawy, powrócić na salę weselną i bawić się do białego rana albo po skończonej zabawie udać się spać.

Sale weselne, przy których znajdują się pokoje hotelowe, są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy część gości jest przyjezdna. Bardzo ułatwiają logistykę i pozwalają nie tylko gościom, ale i gospodarzom, swobodniej dysponować czasem w trakcie wesela i poprawin.

Jeżeli przy sali weselnej znajdują się pokoje hotelowe, to w trosce o dobre samopoczucie młodej pary i zaproszonych gości, warto je wynająć.

Sprawna, życzliwa obsługa

Na udane wesele składa się nie tylko wrażenie, jakie zostawiają państwo młodzi, ich rodzice, muzyka, sala weselna, smak potraw i trunków oraz współbiesiadnicy. Ważną rolę odgrywa też sprawna obsługa. To ludzie i ich podejście stanowią w dużej mierze o sukcesie imprezy.  

W atmosferze życzliwości, którą doświadczony personel obsługujący potrafi wytworzyć, nie ma miejsca na pojawienie się żądań i próśb nie do spełnienia. Jeśli personel potrafi wytworzyć taką atmosferę, wesele na pewno będzie udane.